Arton Berisha kundër serbit, Knazevic
October 5, 2020
0 comments
Share

Arton Berisha kundër serbit, Knazevic

Boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Gjermani, Arton Berisha, më 17 tëtor në Bayer do të zhvilloj ndeshjen e tij të dhjetë në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij do të jetë sërbi i papërshtatshëm, Darko Knazevic. Cekim se Berisha para 1 muaji pati një rikthim të suksesshëm në boks edhe atë pas një viti e gjysmë pauzë duke mposht me pikë Pavel Albrecht.

Ndryshe për këtë ndeshje boksieri kosovar kryesisht është duke u përgatit në klubin e tij me trajnerin personal ku kohë pas kohe po shfrytëzon edhe sparing partner. Ai për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se ndihet mirë dhe beson fuqishëm në fitoren e radhës. Ndryshe, cekim se Arton Berisha në karrierën e boksit profesionist nuk ka pësuar asnjeri dhe ka një rekord pozimit prej 9 fitoreve me radhë.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *