Artan Aliu:Me padurim pritja ditën të bëhem kampion në boks
July 4, 2017
0 comments
Share

Artan Aliu:Me padurim pritja ditën të bëhem kampion në boks

Kampionati i Maqedonisë që u zhvillua në fundjavë në Shtip, ka qenë mjaft i suksesshëm për Artan Aliu i cili arriti pa probleme të mëdha të bëhet kampion i Maqedonisë. Ai për ‘ArenaRing” tha se me padurim ka prit këtë ditë.

“Me padurim e kamë pritur këtë kampionat sepse kisha vetëbesim se ka me u bë kampion i Maqedonisë dhe ashtu ndodhi. Ishte pak vështire sepse përballesha më një boksier mjaft të mirë megjithatë kisha vetëbesim dhe kjo i realizua”, tha Aliu, duke shtuar se planet e tija janë që në të ardhmen të paraqitet edhe në ringun e boksit por edhe të kikboksit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *