Artan Aliu të dielën shpreson të mbroj titullin “Kampion i Maqedonisë”
May 11, 2017
0 comments
Share

Artan Aliu të dielën shpreson të mbroj titullin “Kampion i Maqedonisë”

Këtë fundjavë, respektivisht të dielën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë në kikboks, kurse mbrojtjen e titullit pret ta mbroj strugani  Artan Aliu i cili do të garoj në 67kg. Ai për Arena Ring thotë se po ndihet mirë dhe së përgatirjet për këtë garë kanë shkuar assgju siq ka dashur vetë.

“Kam ushtruar nga dy herë në ditë si në aspektin fizik ashtu edhe në tekniko taktik. Poashtu nuk kanë munguar as sparingjet. Ndihem mirë dhe besoj se të diellin në Shkup do të dal sërish kampion”, tha Aliu per Arena Ring.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *