Artan Aliu mbron titullin “Kampion i Maqedonisë”
May 14, 2017
0 comments
Share

Artan Aliu mbron titullin “Kampion i Maqedonisë”

Të dielën në Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në kikboks, kurse Artan Aliu në 67 kg arriti të mbroj titullin pas fitores që arriti ndaj Elmaz nga Gostivari. Ai enkas për Arena Ring u shpreh shumë i kënaqur me suksesin e arritur.

“Ndeshja ka qen e rëndë por unë dhashë maksimumin dhe ja arrita qëllimin. Për këtë jam shumë i gëzuar pasi që do jes edhe më tutje kampon i vendit”, deklaroi Aliu. Ai më pas shtoi se menjëherë do të vazhdoj me përgatitjet pasi shumë shpejt e presin ndeshje tjera, por tani ndërkombëtare.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *