Arta Bushi dhe Mevlud Memeti të pamëshirshëm në Tetovë
September 25, 2018
0 comments
Share

Arta Bushi dhe Mevlud Memeti të pamëshirshëm në Tetovë

Gjatë fundjavës në Tetovë u zhvillua turniri ndërkombëtar “Tetova Open” ku sukses për të përshëndetur ka pasur klubi shkupjan “Keiks” të cilët fituan 14 medalje. Me arri u stolisën Arta Bushi, Mevlud Memedi, Leana Ismani dhe Mjaku Fjola. Me argjend, Din Mashoviç, Beriz Kurtanoviç, Ubejd Durakoviq, Janina Dardishta,  Jon Dardishta dhe Xhevrije Selimi, kurse me bronz u desh të pajtohen Sajra Morina, Salma Kurtanoviç, Jusra Ademi e Lina ismaili. Duhet cekur se lufta mjaft interesante nga ky klub kanë pasur Arta Bushi dhe Mevlud Memeti të cilët ishin superior ndaj kundërshtuarve të tyre.

“Forma ime po ngritët gradualisht dhe kjo po vërehet edhe nga sukseset e mija qe po i shënoi. Falënderoi trajnerët që po punojnë maksimalisht me mua dhe shpresoj se së shpejti do të arrij edhe ndonjë sukses në arenën ndërkombëtare”, tha Bushi, e cila këtë javë do të paraqitet edhe në aktivitetin që zhvillohet në Kosovë, respektivisht në Ferizaj “Kastrioti Kup”.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *