Arjan Rizaj falinderon kontribuesit për kampionatin botëror
November 19, 2018
0 comments
Share

Arjan Rizaj falinderon kontribuesit për kampionatin botëror

Shpreh mirnjohjen time të sinqert, dhe të falënderoj të gjithë ata që kontribuan për ta bërë këtë ëndërr një realitet edhe një herë.
Falë jush, 4 luftëtar të Shqipërisë ishin në gjendje të merrnin pjesë në Kampionatin Botëror të MMA, që u zhvillua në Manama (Bahrain) nga 11 deri më 18.11.2018. Për fat të keq ne nuk mund të përsërisim vitin të 2017 (2 medalje bronzi nga Ermal Hadribeaj dhe Florian Doskja).

Klajdi Metani Alfons Doskja Ermil Xheferi Marco Doda ne 1/8 te Kampionatit Botëror me të rëndësishëm dhe me të mathë ne Histori mbi 100 Shtete, 400 Sportist dhe mbi 200 Staf.

Pas më shumë se afersisht 7 viteve të punës pedagogjike, psikologjike, fizike, dhe teknike me të rinjtë / të rriturit në Projektin afrimin e sa më shumë të rinjëve dhe për hapjes së Sportit të MMA-s në vëndin tonë, vlersimin që kam marë nga Stafi I Federatës Botërore për perpjekjet maksimale që sporti MMA-s dhe të jetë një koncept përmes MMA” ndryshim i jetës te të rinjët. Ky besim nga dy federatat më të mëdha ndërkombëtare MMA në botë, përkatësisht IMMAF dhe WAMMA ??

Që nga fillimi i tij më 2012 deri më sot, më objektivi i projektit ka qënë
Përfshirja e të rinjve dhe të rejave nëpërmjet sportit dhe bashkimit të / artit luftimit MMA janë objektivi kryesor dhe për të gjithe ata që deshirojn këtë sport.

Këtë arritje nuk është vetëm puna ime , por e të gjithë RINISË që e bëjnë evoluimin e dhe perhapjen e këtij Sporti jam me fat vetëm që të jem në kohën e duhur dhe në vendin e duhur për t’i shoqëruar ata në suksesin e tyre

Falë pionierëve të MMA në Shqipëri, dhe të gjithë ata që kanë kontribuar nga afër dhe larg në evoluimin e FSHNL MMA-s në vëndin tonë.

Me punë do kthehemi me të vendosur se Kurr
Për të përfaqësuar me rezultate të larta ndërkombëtare ekipin Kombëtar të Shqipërisë

Ju falenderoj të gjithëve!
(Arijan Rizaj – President i federates shqiptare te MMA-se)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *