Ardit Fazlija nderon kosovarët, i dytë në Evropë
July 2, 2017
0 comments
Share

Ardit Fazlija nderon kosovarët, i dytë në Evropë

Kampionati evropian që po zhvillohet në Dortmund të Gjermanisë do kaloj edhe më një gëzim për popullin shqiptar, pasi medalje të argjend ka fituar Ardit Fazlija, kosovar nga Skenderaji por që përfaqëson Suedinë.

Ai deri tek finalja arriti pasi mposhtu Rusinë me 8:0, Austrin poashtu me të njëjtin rezultat dhe Ukrainën me 10:1. Në finale humbi nga Abuladze nga Gjeorgjia edhe pse tregoj një super luftë.

Duhet të cekim se ky djalosh madje është nipi i sekretarit gjeneral të Federatës së mundjes së Kosovës, Genc Fazlija,  i cili në një prononcim për “ArenaRing” u shpreh shumë i gëzuar me suksesin madje e falënderoi atë për këtë ndjenje dhe mburje që ia ka jep familjes Fazlija.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *