Arber Bellegu, për 4 muaj po aq fitore !!!
March 8, 2021
0 comments
Share

Arber Bellegu, për 4 muaj po aq fitore !!!

Pejani qe jeton dhe vepron në Gjermani, Arber Bellegu, po shënon rekorde në boksin profesionist pasi ai vetëm për katër muaj ka arrit të shënoj po aq fitore. Triumfi i fundit i tij ishte në këtë fundjave kur arriti ta fut në gjum edhe Mohammad Wagar edhe atë në raundin e parë. Me këtë triumf Bellegu u shpreh shumë i kënaqur dhe premtoi se do vazhdoj me sukseset e tija.

“Të shtunën ne ishim në gjendje të merrnim edhe një fitore tjetër edhe atë në raundin e parë përmes TKO! Tani jemi në 4-0-0 dhe stafi im ka planifikuar tani më ndeshjen e ardhshme. Falënderoi trajnerë̈t e mi dhe familjen për mbështetjen”, tha Bellegu, i cili zbuloi se me 7 gusht do të ndeshet në Kosovë, ndoshta edhe për titull. “Jam në kontakte te vazhdueshme me promotorin Avdyl Salihu me të cilin e kam edhe mik, dhe besoj se nëse arrij deri verës të fitoj edhe 4 ndeshje do të më jepet mundësia në Kosovë të luftoj për titull”.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *