Arber Bellegu për 2 javë shënon dy fitore
February 18, 2021
0 comments
Share

Arber Bellegu për 2 javë shënon dy fitore

Arber Bellegu, boksieri me prejardhje nga Peja por qe jeton dhe vepron ne Gjermani ka arritur edhe një fitore në boksin profesionist (GBA). Ai gjate fundjavës me TKO mposhti gjermanin Reda Amine me TKO qysh ne raundin e parë.

Bellegu tha se e ka pritur ketë triumf sepse Amine nuk ka qen  ndonjë kundërshtar qe mund ta rrezikonte. “Para 2 jave kisha ndeshjen e fundit ne boks ku edhe triumfova dhe kjo përballje me Amine nuk ishte ne plan, mirëpo formën time te mire desha ta provoj edhe me nje kundërshtar kështu qe mu ofrua edhe kjo ndeshje qe unë e shfrytëzova ne mënyrën me te mire duke triumfuar dhe duke rregulluar rekordin tim prej tre ndeshjeve me asnjë humbe”, tha Bellegu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *