Arbër Bellegu i pamëshirshëm në ring
February 11, 2021
0 comments
Share

Arbër Bellegu i pamëshirshëm në ring

Arbër Bellegu, djaloshi me prejardhje nga Peja por që jeton dhe vepron në Gjermani, gjatë fundjavës ka shënuar fitoren e tij të dytë në boksin profesionist. Viktikë e radhës ishte Sandro Laurent Mecani qe e mposhti me TKO. Me këtë sukses Bellegu u shpreh shumë I kënaqur dhe tha se nuk e pati shumë të vështirë të mposht kundërshtarin e tij. “

Nga fillimi kërkoja fitoren me ndërprerje andaj edhe nga minuta i parë ju vërsula kundërshtarit. Ja arrita qëllimin dhe kjo fitore po më jep motiv të vazhdoj me punë maksimale drejt arritjes se objektivave të mija”, tha Bellegu për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *