Arbër Bajrami me 10 shkurt ngjitet në ring
January 16, 2018
0 comments
Share

Arbër Bajrami me 10 shkurt ngjitet në ring

Arber Bajrami një djalosh i talentuar i cili jeton dhe ushtron në Zvicër por që me preardhje është nga Vitaki i Kosovës, po bën karrierë në këtë vend duke fituar madje edhe dy tituj , Kampion i Zvicrës dhe kampion Evropë tek juniorët.

Kurse në karrierë ai ka 10 ndeshje ku prej tyre ka po aq fitore. Bajrami ushtron tek klubi Fightsport Ëil tek një trajner shumë i suksesshëm i cili me preardhje është nga Tibeti. Ndryshe me karrierën e tij për portalin për sportë luftarake “ArenaRing” u shpreh shumë i kënaqur ky djalosh shqiptar, ndërkohë që ai paralajmëron se me 10 shkurt do të ngjitet sërish në ring, ku edhe pret suksesin e radhës.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *