Amina dhe Sara me medalje nga turneu në Shkup
May 15, 2017
0 comments
Share

Amina dhe Sara me medalje nga turneu në Shkup

Të dielën, klubi i karatesë “Asiart” mori pjesë në turneun ndërkombëtarë të karatesë “Solidarnost Open 2017 “, i cili u mbajtë në Shkup.

Nga ky turne ata u kthyen me medalje të argjendta, të cilat i fituan, Amina Abduraimi në kategorinë -34 kg, për grupmoshat e lindura në vitin 2007 dhe Sara Idrizi në kategorinë -40 kg, për grupmoshat e lindura në vitin 2007.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *