Ameti: Me kampionin e ri Doan Osmani mburremi
February 14, 2019
0 comments
Share

Ameti: Me kampionin e ri Doan Osmani mburremi

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, në kabinetin e tij priti në takim kampionin evropian të karatesë për U21, Doan Osmani.

“Me kampionin e ri Doan Osmani mburremi edhe ne pasi që ai aktualisht është student në vit të dytë në Fakultetin e Kulturës Fizike të Universitetit të Tetovës. Është një ndjenjë dhe emocion i veçantë të presësh në takim një student. Për këtë arritje të Doan Osmanit sigurisht që merita të veçanta ka edhe trajneri i tij, z. Arlind Huseini. Shpresoj se në garat universitare të karatesë që do mbahen në Zagreb këtë vit, Doan Osmani do ta përfaqësojë denjësisht Universitetin e Tetovës dhe do të arrijë të shpallet kampion, njëjtë siç u shpall kampion i Evropës më 10 shkurt 2019 dhe kampion ballkanik për të dytin vit me radhë”, tha Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti.

 “Për mua ishte kënaqësi që u prita në takim nga Rektori, Prof. Dr. Vullnet Ameti, e falënderova atë për pritjen që më bëri, vërtet për mua ishte një ndjenjë e veçantë, sepse Rektori vlerësoi suksesin dhe punën time. Kjo më motivon shumë dhe sigurisht që unë kudo që të shkoj do të krenohem me Universitetin e Tetovës dhe do ta përfaqësoj me zemër e shpirt ashtu siç na nderon dhe përkrah Universiteti ynë neve studentëve”, tha kampioni Doan Osmani.

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, kampionit Doan Osmani i ndau një dhuratë me fotografinë e Universitetit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *