ALVIN KARAQI TË SHTUNËN GARON NË “MINSK2019”
June 27, 2019
0 comments
Share

ALVIN KARAQI TË SHTUNËN GARON NË “MINSK2019”

Ekipi i karatesë në përbërje, Alvin F Karaqi karateist dhe Shqipe Zogiani, trajnere, kanë arritur sot në Fshatin e Sportistëve në Minsk të Bjellorusisë, ku po mbahen Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019.

Ata u pritën në aeroportin e Minskut nga shefi i misionit, Jeton Rudari.

Karaqi do të garojë të shtunën në kategorinë -84 kg.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *