Aliu: Ferizajt do ti kthehet reputacioni i qytetit të sportit
February 8, 2018
0 comments
Share

Aliu: Ferizajt do ti kthehet reputacioni i qytetit të sportit

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka pritur sot në takim drejtuesit e Klubit të Karatesë Moderne “Kastrioti” në Ferizaj. Në këtë takim, drejtuesit e KKM “Kastrioti” uruan kryetarin Aliu për mandatin qeverisës në krye të Komunës së Ferizajt si dhe ofruan bashkëpunimin e tyre në dobi të zhvillimin të sportit të përgjithësi, si dhe e sportit të karatesë në veçanti.

Kryetari Aliu falënderoi për vizitën drejtuesit e KKM “Kastrioti” duke u siguruar se Komuna e Ferizajt dhe platforma qeverisëse e tij është në funksion të zhvillimit dhe masivizimit të sporteve, përkatësisht proces i filluar ky, me riorganizimin e klubeve sportive e deri tek mbështetja e drejtpërdrejt për zhvillimin e dhe avancimin e sporteve që zhvillohen nga klubet ferizajase.

Kryetari Aliu mbetet i përkushtuar ta kthej reputacionin e Ferizajt si qytet i sportit dhe për këtë ka mbështetjen edhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *