Alban Bakija të shtunën pret fitoren e radhës
December 10, 2018
0 comments
Share

Alban Bakija të shtunën pret fitoren e radhës

Alban Bakija, djaloshi me preardhje nga Stubla e Kosovës por që jeton dhe vepron në Bruksel të Belgjikës të shtunën do të zhvillojë një ndeshje interesante ndaj Ilyas Niya në eventin Fights at the Border. Për këtë ndeshje, Bakija thotë se është i përgatitur maksimalisht  dhe se pret triumfin e radhës.

“Po ndihem mirë sepse jam përgatitur maksimalisht me trajnerat e mi. Kundërshtari është i fuqishëm por mendoj se do ta mposhti”, tha Alban Bakija. Cekim se kosovari ka mbi 50 ndeshje dhe ka fituar titullin Evropian në versonin BKBMO kurse është shpall disa herë edhe kampion I Belgjikës. Ai stërvit në njërin prej klubeve më të fuqishme në këtë vend “Valon Team Bruxel” kurse synimi i tij është që një ditë të ngjitet në piedestalin më të madh botëror.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *