Akili, Nora e Distria synojnë ‘pushtimin’ e podiumit në Grand Slamin e Parisit
February 8, 2019
0 comments
Share

Akili, Nora e Distria synojnë ‘pushtimin’ e podiumit në Grand Slamin e Parisit

Akil Gjakova, Nora Gjakova e Distria Krasniqi synojnë të ‘pushtojnë’ podiumin e Grand Slamit në Paris 2019. Grand Slami i Parisit 2019 mbahet nesër (e shtunë) dhe pasnesër (e diel), kurse ekipi ynë i xhudos përfaqësohet me tre garues.
Akili do të rikthehet në garën ku e nisi suksesin vitin e kaluar. Ai kishte fituar medaljen e artë në kategorinë e tij, deri në 73 kilogramë.
Kampionia e Evropës, Nora Gjakova garon në kategorinë në kategorinë deri në 57 kilogramë, ndërsa nënkampionia e Evropës në kategorinë -52 kilogramë, Distria garon në -48 kg.
Gara e Grand Slamit vlerësohet njëra prej më të fortave në xhudo, ndërsa është e vlefshme edhe për pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokyo 2020.
Të tre xhudistët tanë garojnë të shtunën.
KOK iu uron fat dhe suksese garuesve tanë në rrugën drejt medaljeve.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *