Aid Salihasi pret medalje nga kampionati botëror në Athinë
September 7, 2017
0 comments
Share

Aid Salihasi pret medalje nga kampionati botëror në Athinë

Aid Salihasi (-46kg) nga KM Tefejuz do ta prezantoj i vetëm Maqedoninë në kampionatin botëror që do të zhvillohet në Athinë të Greqisë.

Në këtë eveniment Salihasi prêt edhe fati të jetë në fabor të tij, kurse ai premton se do të jep maksimumin. “Për këtë kampionat jam përgatit maksimalisht në klubin tim ne trajnerat. Po ndihem mirë dhe besoj se do kem edhe fat që të tregoj kualitetet e mija”, tha talenti shqiptar.

Ndryshe, ky djalosh mori pjesë edhe në kampionatin evropian që u zhvillua para disa muajve në Sarajevë, ku arriti të luftoj edhe për medaljen e bronztë, por i njëjti nuk pati shumë fat. Shpresojmë se kësaj radhe ky djalosh do të na gëzoi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *