Agron Kukën e gëzon një fakt
June 7, 2017
0 comments
Share

Agron Kukën e gëzon një fakt

Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, vlerëson lartë të arriturat e fundit të xhudisteve e xhudistëve të kombëtares së Kosovës në European Cup Juniors dhe në Kampionatin Ballkanik U-18.

“Rezultatet e të rinjve në Kampionatin Ballkanik janë treguesi më i mirë se kampionët aktual kanë pasardhës të denjë që po i ndjekin hapat e tyre duke filluar nga Erza 15 – vjeçare e pasuar nga Shpat Zeka qe sot u shpall kampion ballkanik e po ashtu më gëzon fakti se në Kampionatin Ballkanik me medalje u stolis edhe një garues nga Mitrovica Fisnik Hyseni! Po ashtu kemi edhe një medalje nga Kupa Evropiane për juniorë që u mbajt në Austri e fituar  nga Loriana Kuka. Pra një fundjavë me rezultate për lakmi nga të rinjtë e xhudos së Kosovës”, tha Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *