Agim Abdullahu fillon me përgatitjet intensive
May 3, 2017
0 comments
Share

Agim Abdullahu fillon me përgatitjet intensive

Luftëtari i ringjeve në MMA, Agim Abdullahu (115kg), nga dita e hënë ka filluar përgatitjet intensive për ndeshjen e ardhshme që do të zhvillohet në Linz të Austrisë (tetor) e që e njëjta është për titull bote, kundra polakut Tomasz Czerëinski.

“Ka kohë që nuk kam ushtruar me intensitet maksimal, por ndeshja kundër Tomasz po afrohet dhe unë veq nga e hëna kam filluar me ushtrime më intensive që të jem sa më i përgatitur. Përgatitjet po i zhvilloj në Linz dhe mendoj se do të jetë një ndeshje shumë interesante sepse kundra meje do kem një luftar që garon që moti në arenat botërore”, tha Abdullahu për Arena Ring.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *