Adrian Suli kundër Ahramzadeh në “Open Championship 2019”
November 16, 2018
0 comments
Share

Adrian Suli kundër Ahramzadeh në “Open Championship 2019”

Në stadiumin Olimpik në Athinë “George Stephanopoulos” më 16 mars 2019 do të zhvillohet një eveniment i madh i sporteve luftarake “Open Championship”, ku do të paraqitet edhe kikboksieri i njohur shqiptar, Adrian Suli nga “DP ELEFSIS” I cili do të përballet me një kundërshtar të fortë dhe të ashpër, Borhan Bahramzadeh nga ” K1 GYM ” me trajnerin Panagiotis Sozos. Suli për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” u shpreh se për këtë përballje do të punoj shumë që ne fund të del fitues.

“Kundërshtarin nuk e njoh edhe shumë vetëm e di se është nga K1 Gym që zakonisht kanë luftëtar të fortë. Do jetë një eveniment i madh ku planifikoj edhe të triumfoj andaj do bëj qmos për të arritur qëllimin”, tha Adrian Suli, i cili 1 vit nuk di për humbje. Ndryshe, cekim se qëllimi i Kampionatit të hapur është të mbajë kartën e këtij viti më të fortë se kurrë në Peristeri me një shfaqje shumë të mirë nga atletët e nivelit të lartë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *