Ademir Demisha pas hapave të Florian Markut, këtë fundjavë ndeshet
September 27, 2017
0 comments
Share

Ademir Demisha pas hapave të Florian Markut, këtë fundjavë ndeshet

Një kikboksier i ri, por shumë i talentuar po shndrit në Greqi dhe ai po përcjell rrugën e Florian Markut të cilin shpesh e takon dhe e këshillon, bëhet fjalë për 19 vjeçarin Ademir Demisha nga Erseka i Shqipërisë por që jeton dhe vepron në Arta të Greqisë.

 

Ai deri më tani ka 15 ndeshje, kur prej tyre 13 fitore. Ndeshjen e radhës djaloshi shqiptar e ka këtë fundjavë. “Jam duke u përgatit maksimalisht për këtë përballje dhe besoj se do të arrij deri tek fitorja”, tha Demisha për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing”. Ndryshe, ëndrra e tij është që një ditë të ngjitet në majat e këtij sporti duke ngritur lartë edhe flamurin shqiptar.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *