Abdurahim Idrizi fiton edhe arrin e tretë Ballkanik
December 2, 2018
0 comments
Share

Abdurahim Idrizi fiton edhe arrin e tretë Ballkanik

Gjate fundjaves (30.11.-02.12.2018) ne Dubrovnik te Kroacise u zhvillua kampionati Ballkanik WKF karate per kadet, junior dhe U21, ku moren pjese 12 shtete ballkanike dhe rreth 1000 karateiste. Ne kategorine kumite Junior -55kg Abdurahim Idrizi nga K.K. Makpetroll u shpall kampion.

Ai i zhvilloj 4 ndeshje, ne gjiron e pare mundi perfaqesuesin e Serbise Lazoviq Nikolla, ne gjiron e dyte mundi kroatin Jakov Fember, ne gjysem finale ishte me i mir seserbi Marko Mihajlloviq dhe ne finale me nje atrakacion te bukur me uramawashi e mposhti boshnjakun Muhamed Sumar.

Tani Idrizi pasi qe u shpall kampion shteti dhe kampion ballkanik fitoj te dtejten qe te perfaqeson shtetin ne kampionatin Evropjan ne shkurt qe do zhvillohet ne Danimarke.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *