A është Tschopp kundërshtare e njohur për Majlindën?
August 29, 2017
0 comments
Share

A është Tschopp kundërshtare e njohur për Majlindën?

Xhudistja nga Zvicra Evelyne Tschopp është kundërshtare njohur për reprezentuesen e Kosovës, Majlinda Kelmendi. Hiq më larg se me 7 gusht të vitit 2016 ishte ndeshur në Lojërat Olimpike në Rio.

Majlinda ishte ballafaquar në sfidën e parë dhe për 25 sekonda e kishte mposhtur zviceranen. Prandaj, Tschopp e ka më së të qartë se me kë do të ndeshet në rrethin e dytë të Kampionatit Botëror.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *