Judo

Xhudistët janë ata të cilët i sollën Kosovës medalje të shumta nga arena ndërkombëtare edhe pse të njëjtit u përballën

Xhudistët fitojnë shumicën dërmuese të medaljeve për Kosovën në gara prestigjioze ndërkombëtare. Por medaljet e tyre kanë munguar që nga

Mundje

Nga Avni HALIMI (Rreth librit të Shaban Sejdiut, “SHKËLQIMI I YLLIT”, botuar nga Komiteti Olimpik i RMV-së) Gjatë viteve ’70

Zyrtarisht mundjes i shtohet edhe një klub i ri. KM Shkupi tashmë do të jetë në mesin e klubeve që

  Sot  në MKRS Kryeministri Avdullah Hoti  mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të kontratave mes MKRS-së dhe 38 Federatave

Me rastin e ditës së pavarësisë së vendit, në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut u shpërndanë çmimet tradicionale

Reprezentacioni i Maqedonisë së veriut,  i udhëhequr nga trajneri Lulzim Vrenezi dhe ndihmësi i tij Davor Tasev, kanë përfunduar me

Pasi që më parë u anuluan garat kontinentale, shkak i pandemisë “Covid 19”, Federata Ndërkombëtare e Mundjes ka sjell vendimin

Karate - Sportet tjera

Rudina Aliu, si kampione shteti në kategorinë U21, -55 kg, do të përfaqësojë Maqedoninë e veriut në Kampionatin Evropian në

Në organizim të KK “Drini” nga Struga dje (e diel) është mbajtur turneu i 17-të ndërkombëtar në karate “Struga Open

Në palestrën sportive në Ohër, ditë më parë u zhvilluan garat e “Kupës së Maqedonisë” në karate në kategorinë e