Judo

Përzgjedhësi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, konfirmon se kanë nisur përgatitjet për edicionin e ri. Ai ka publikuar foto

Krenaria e kombit shqiptar, xhudistja Majlinda Kelmendi (-52 kg), është në formën më të mirë dhe me padurim e pret

Mundje

Tyson Fury dhe Braun Strowman do të ndeshen sot (e enjte) mes vete në ndeshjen e vlefshme për WWE. Ish-kampioni

Dwayne ‘The Rock’ Johnson ka njoftuar se do të rikthehet në WWE, dy muaj pasi njoftoi se po pensionohej. Tetë

Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka pritur në takim ish-mundësin Sadik Ferati, fitues i dy

  Mundesi yne Fati Vejseli po vazhdon me paraqitjet e shkelqyeshme ne Kampionatin Boteror per te rinj, qe po zhvillohet

“Në një kohë, nuk bëja grim dhe nuk mbathja taka, gjëra të cilat njerëzit duan t Ish-mundësja e WWE, Genet

Kryetari Petre Shilegov dhe nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi, në hapësirat e Qytetit të Shkupit mirëpritën kampionin evropian në luftën

Karate - Sportet tjera

Më datë 14-15 dhjetor 2019 në Shkup u zhvillua turneu Ballkanik në Karate “Balkan Countries Karate Championship” për kadet, junior

Sajra Morina po vazhdon me sukseset e saja ndërkombëtare, duke arritur kështu edhe një rezultat të shkëlqyer në fundjave në

Reprezentuesi i Maqedonisë dhe anëtari i KK “Makpetroll” nga Shkupi, Abdurahim Idrizi është shpallur kampion në turneun ballkanik për kadet,