Judo

Irani është pezulluar nga gara ndërkombëare në xhudo për shkak të bojkotimit të atletëve izraelitë. Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë evropiane për juniore, në kampionatin evropian të xhudos. Ky kampionat që po mbahet

Mundje

Dwayne ‘The Rock’ Johnson ka njoftuar se do të rikthehet në WWE, dy muaj pasi njoftoi se po pensionohej. Tetë

Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka pritur në takim ish-mundësin Sadik Ferati, fitues i dy

  Mundesi yne Fati Vejseli po vazhdon me paraqitjet e shkelqyeshme ne Kampionatin Boteror per te rinj, qe po zhvillohet

“Në një kohë, nuk bëja grim dhe nuk mbathja taka, gjëra të cilat njerëzit duan t Ish-mundësja e WWE, Genet

Kryetari Petre Shilegov dhe nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi, në hapësirat e Qytetit të Shkupit mirëpritën kampionin evropian në luftën

ARS prit djaloshin e artë Besir Alili, Kaevski do të ndajë 1 milion denarë Darko Kaevski, drejtor i Agjencisë për

Karate - Sportet tjera

Ekipi përfaqësueses i Kosovës në karate ka marrë rrugë drejt Rusisë, ku do të paraqiten në Premier Ligën “Moskë 2019”,

Kampioni i Kosovës në sportin e Taekwondos, Butrint Ejupi, më 29.07.2019 ka fituar medaljen e arit në turnirin UTC LONDON

Gjatë fundjavës në Podgoricë u zhvillua turneu i fuqishëm ndërkombtar në karate “Kupa e Kampionëve” ku morri pjesë edhe klubi