Archive

Djaloshi me prejardhje nga Kërcova, por qe jeton dhe vepron ne Zvicër, ka arrit edhe fitoren e tij të tretë në boksin profesionist, por tani ndaj njërit prej boksierëve më të fuqishëm i cili nuk di të humbas lehtë Obin

Luan Rudaj po bëhet gati për ta mbrojtur titullin e kampionit të botës. Garuesi kosovar i sportit Muay Thai ka zbuluar këtë të shtunë kundërshtarin e tij, Reisi, i cili vije nga Irani. “Kundërshtari me një përvojë shumëvjeçare dhe ndër

Liridon Fazliu, djaloshi me prejardhje nga Kosova por që jeton në Belgjikë më 14.10.2023 në Ostende do të zhvilloj ndeshjen e tij të ardhshme në boksin profesionist, kurse kundërshtar I tij do të jetë boksieri i papërshtatshëm, Nikola Ivkovic nga