Archive

Të shtunën në Oberhausen të Gjermanisë do të zhvillohet një ndër evenimentet me të mëdha në boksit profesionist dhe të njejtën e organizon Universum Promotion. Spekatakel ky që do të organizohet ne Rudolf Weber-Arena ku pritet te pranishem te jenë

Sot janë nënshkruar disa projekte të cilat do të realizohen nga ekipi i “Arena Ring Management Promotion”, i udhëhequr nga menaxheri i njohur nga Shkupi, Avdyl Salihu. “Për të qenë i suksesshëm në një punë, duhet të kesh përvojën e

Ish mundësi i suksesshëm i KM Shkupi, Vadedin Sulejmani, po vazhdon te jetë aktiv ne sportin e mundjes duke kontribuar tek gjeneratat e reja, ndërkohë që prania e tij është edhe ne boksin profesionist ne Gjermani sidomos kur ne ring

Amar Salihu po vazhdon traditën e familjes Salihu duke arritur të bëhet kampion i Maqedonisë së veriut, aktivitet ky i cili u zhvillua gjatë fundjavës në Shkup. Ai deri tek fitoret arriti pa probleme, dhe me plot meritë erdhi deri

Liridon Fazliu të shtunën ka shkëlqyer në ringun e Belgjikës duke arritur një fitore me nokaut edhe atë ne raundin e trete ndaj serbit, Stefan Markovic i cili kishte paralajmëruar se po shkon ne Belgjike për te fituar. Liridoni qysh

 Ervis Bici në një rol mjaft interesant te filmit aksion “Polic për kokë” Ervis Bici kampion evropian ne Muay Thai, kohen e fundit po merret me disa projekte filmike, ndërkohe që tani më kanë përfunduar edhe incizimet e filmit aksion

Në organizim të KK “Drini” nga Struga dje (e diel) është mbajtur turneu i 17-të ndërkombëtar në karate “Struga Open 2022”. Në turne morën pjesë 61 klube, me mbi 500 sportistë nga: Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Lugina e Preshevës

Nga Avni HALIMI (Rreth librit të Shaban Sejdiut, “SHKËLQIMI I YLLIT”, botuar nga Komiteti Olimpik i RMV-së) Gjatë viteve ’70 dhe ’80 të shekullit XX, bota po fliste për një fëmijë nga Bllaca e Shkupit, të cilin moshatarët e vet

Liridon Fazliu të shtunen në Belgjike do të zhvilloj ndeshjen e tij të tetë në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij kësaj radhe do jetë një sërb nga Bosnja, Stefan Markovic i cili ka përvoje ndërkombëtare. Për këtë përballje boksieri