Archive

Qyteti i vogël Zvicrën, Uster, me 10 qershor 2022 do te jete epiqendra e boksit ne shtetin helvetik por edhe ne Evrope, pasi do te zhvillohet edicioni i dyte i spektaklit te boksit “FRIDAY NIGHT BOXING” ku do te paraqiten

Djaloshi pejan qe jeton dhe vepron ne Gjermani, dal ngadalë po ngritet ne rang listat boterore duke qen për momentin i 73-ti ne bote, ndërkohe qe ai ka arrit qe te fitoj titullin per te ri World Boxing Council Youth

Me 4 qershor  2022 ne Argeninsel 1, 88239 Wangen im Allgäu te Gjermanisë do te mbahet ndeshja e radhës e Edmond Zefit ku do te sfidoj boksierin Gyula Rozsas nga Hungaria. Ne te njejten mbremje ne boksin profesionist do te

Boksieri me prejardhje  nga Kosova, por qe jeton dhe vepron ne Hamburg gjate fundjavës ka arrit edhe fitoren e tij te shtate ne boksin profesionist, kurse viktimë e tij kësaj radhe ka qen boksieri nga Çekia, Jiri Kriupa qe e

Te shtunën ne Hamburg te Gjermanisë do te zhvillohet nje event i madh ku do te paraqiten edhe dy boksier shqiptar me prejardhje nga Kosova Edison Demaj e James Kraft. Ajo qe është speciale ne ketë mbrëmje është një moment

  Boksieri i “ArenaRing Management Promotion”, Ilir Zeneli, ka arrit edhe një fitore ne boksin profesionist duke mposht kësaj radhe boksierin me shume përvojë që vjen nga Hungaria, Istvan Kiss. Qysh nga fillimi i ndeshjes boksieri shqiptar filloi ta godiste

  Muharrem Hasani ka shkëlqyer në ring që nga fillimi i karrierës së tij si boksier dhe kikboksier tajlandez. Ne dëgjojmë gjithçka për udhëtimin e tij deri tani, duke përfshirë rekordin e tij mahnitës dhe se si ai u bë