Archive

  Liridon Fazliu djaloshi i pamposhtur ne boksin profesionist me 30 prill do të ketë sprovën më të madhe ne karrierën e tij pasi do të ndeshet me njërin prej bokserave me te mirë të Belgjikës, Stephane Voda i cili

  Ilir Zeneli boksier i “ArenaRing Management Promotion”, pas 2 viteve pause për shkak pandemisë se Korona Virusit me ne fund po i kthehet ringut atje ku edhe e ka vendin. Ai do te ndeshet te shtunën në Rastatt të

Petar Arsovski, anëtari i klubit të boksit Çair ku trajner dhe president është Faton Salihu ka arritur te siguroj medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të të rinjve që po zhvillohet në Sofje të Bullgarisë, pasi mundi boksierin nga Greqia,

Fituesi i titullit boteror ne UBO, Kamer Maloku me 23 prill 2022 ne Rastatt të Gjermanisë do të ngjitet sërish në ring kundër një boksieri mjaft të papërshtatshëm që posedon tani më 2 tituj evropian në njërën prej federative me te