Archive

Gjatë fundjavës në Minhen të Gjermanisë u zhvilluar spektakli i radhës “Steko Fight Night”. Në këtë mbrëmje mjaft tërheqëse një vend special nga organizatori i ishte rezervuar legjendës së klubit, Albert Krieziu, i cili ishte shumë i kënaqur nga pritja

  Taibokseri ynë shqiptar Luan Rudaj ka arritur të fitoj edhe titullin e tretë botëror në federata të ndryshme, por tani kjo më e vlefshmja pasi e njëjta u arrit në njërën prej federatave më të mira në Muay Thai,

Talenti i sporteve luftarake, Durim Beqiri, ka arritur suksesin e tij më të madh në karrierë duke fituar titullin e boksit amator – IKBO. Deri tek ky sukses boksieri shqiptar arriti pasi mposhti me K.O., Jaoud Sohit edhe atë raundin

  Promoter Florian Gelev, a guy full of energy is trying to bring professional boxing to Switzerland a new spirit of work and with a concept where he does not anticipate many people as he says “Many chefs spoil the

Promoteri Florian Gelev, një djalosh me plot energji po mundohet që ti sjell boksit profesionist në Zvicër një fryme te re te punës dhe me një koncept ku nuk parasheh shumë njerëz siç thotë ai “Shumë kuzhinierë e prishin lëngun”

Zyrtarisht mundjes i shtohet edhe një klub i ri. KM Shkupi tashmë do të jetë në mesin e klubeve që do të garojnë në kampionatin shtetoëror. Njoftimi ka ardhur nga vet klubi i Shkupit që përmes faqes së tyre kanë

Luan Rudaj kampion ne dy federata botërore ne fund te këtij muaji ne Tailande do te luftoje edhe për një tjetër titull të botës A.F.S.O, e cila është njëra prej federatave më të njohura ne skenën e Thaiboxit. Për këtë

Boksieri me prejardhje nga Peja por që jeton dhe vepron në Gjermani, Arber Bellegu, vitin që e lam pas edhe pse ishte vit pandemik ka arrit që të zhvilloj rekord prej 7 ndeshjeve në boksin profesionist (GBA) ku edhe ka

  Talenti i sporteve luftarake, Durim Beqiri, me 20 shkurt 2022 ne Krilfeld te Gjermanisë do të zhvilloj ndeshjen e tij te katërt në boksin amator edhe atë për titullin IKBO, kurse kundërshtar i tij do jetë Jaoud Sohit një

Amir Bilalli, zëvendës drejtorit të Agjencisë për rini dhe sport, dje në zyrën e tij ka pritur njerëz të suksesshëm të boksit (nënkryetarin e Federatës Kombëtare të boksit, z. Faton Salihu, si dhe tre ambasadorët sportiv në vend, Ardian Azemi,