Archive

Boksierët me prejardhje nga Kosova gjithnjë kane treguar rezultate te mira ne Evrope, kurse rasti i fundit është edhe me një boksier kosovar qe jeton dhe vepron ne Zvicër, Ardian Suli,  i cili gjatë fundjavës arriti që ne boksin amator

Është lufta e tij e parë në kategorinë e re të peshës, Bridgerweight. Të shtunën, më 20 nëntor 2021 nga ora 19.30, drejtpërdrejt në Universum-TV në You Tube, Senad Gashi (31) do të boksojë në Hamburg kundër argjentinasit Jairo Joaquin

Sot është një ditë e veqantë për boksin kosovar, pasi për herë të parë në peshën Super welter per një titull prestigjos për të rinj do të lufton Edmond Zefi – WBC WORLD YOUTH. Kundërshtari i tij është algjeriani që

Përpos pandemisë së “Covid 19”, nga dita e enjte e deri të shtunën, do të zhvillohet edicioni i 50-të I turneut të boksit “Gongu i Artë”, i cili do të do të sjell 60 boksier nga 13 shtete të ndryshme

Me katër fitore në po kaq ndeshje të zhvilluara, Alban Beqiri bëri historinë e boksit shqiptar në Kampionatin Botëror që po mbahet në Serbi. Suksesi në çerekfinale dy ditë më parë ndaj jordanezit Zejad Eashash i preu biletën boksierit kuqezi

Ish kampioni i Evropës, Faton Salihu, po merr pjese ne kampionatin botëror ne boksin amator ne Beograd ne cilësinë e nënkryetarit te federatës se boksit te Maqedonisë se Veriut. Salihu ndërkohe po lobon edhe për të ftuar disa mysafir për

Me 11 dhjetor në Wupertal te Gjermanisë do te zhvillohet një mbrëmje e boksit profesionist ku ne ring do të paraqiten edhe dy boksier shqiptar Sherif Morina dhe Edison Demaj. Ky i fundit u shpreh shume i kënaqur qe po

Më 11 dhjetor në Oberhausen të Gjermanisë do te zhvillohet një event i madh i kikboksit ku ne ring do paraqitet edhe talenti i këtij sporti, Durim Beqirin, djali i trajnerit të mirënjohur Halil Beqiri. 14 vjeçari deri me tani