Archive

“Kosova duhet të dëmshpërblehet nga AIBA sepse boksierët e Kosovës sikur edhe gjithë të tjerët mbi 6 muaj kemi qenë në përgatitje me boksierë e këto harxhime duhet t’ia mbulon AIBA”, thotë Faton Salihu për gazetën kombëtare “Bota sot”. Në

Nga nesër fillon Kampionati boteror ne boks qe sivjet zhvilohet ne Beograd te Serbisë dhe e njejta do te perundoj me 9 nëntor. Do te garojne 650 boksierë në 13 kategori nga 105 vende. Për herë të parë në historinë

Liridon Fazliu, djaloshi me prejardhje nga Vushtrria por që jeton dhe vepron në Belgjikë gjate fundjavës ka arritur deri tek titulli i tij i pare në karriere “Flemish Title” duke e mposht me pikë boksierin me prejardhje nga Italia por

  Edmond Zefi, disa herë ish kampioni i Kosoves ne boksin amator dhe fitusi i titulit UBO International nga viti i kaluar ne boksin profesionist, po i jepet mundesia qe me 12 nentor ne Bruksel te Belgjikes te ndeshet per

Duke parë angazhimin maksimal si dhe sukseset qe po i arrin menaxheri shqiptar Avdyl Salihu, njëra prej magazinave me te mira evropiane “boxingnewsonline” ka zhvilluar një intervistë mjaft te bukur me Salihun, ku ky i fundit ka shpalosur planet e

Kampioni shqiptari i Boksit, Florian Marku, ka deklaruar se Lushnja është qytet Luanësh jo qytet lepujsh, duke dashur të demonstrojë edhe krenarinë për qytetin ku është lindur e rritur. Kanë kaluar pak ditë nga shpallja e tij kampion bote në

Një koleksion i rrallë i vizatimeve, skicave dhe pikturave nga boksieri kampion bote, Muhammad Ali, është shitur në ankand për gati 1 milion dollarë. Janë 26 piktura dhe skica të bëra nga vet ish-kampioni i boksit, madje një pjesë edhe

Të shtunën mbrëma (9 tetor) në Las Vegas do të zhvillohet trilogjia e shumëpritur e dy boksierëve të kategorisë së peshave të rënda, Deontej Uajllder dhe Tajson Fjuri, ndërsa në lojë është titulli i botës në peshat e rënda, në