Archive

Aleksander Kallashi boksieri i “ArenaRing Management Promotion” të shtunën në Hamburg do të zhvilloj ndeshjen e tij të katërt në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij do jetë turku me prejardhje gjermane, Darian Yasar i cili deri me tani nuk

Gjatë fundjavës në sheshin “Skenderbeu” ne Tiranë u zhvillua një spektakël që asnjëherë më parë s’është parë në këtë vend edhe atë ne sportin e Muay Thai, ku promotor i eventit ishte Ari Bici dhe skuadra “BlackEagleGym”. Nen tingujt e

Gjatë fundjavës në Gjermani është zhvilluar një super spektakël i boksit profesionist kurse organizator ka qen menaxhmenti “Gashi Promotion’ me krye me Kasim Gashi i cili zhvilloi edhe ndeshjen kryesore duke u përball me boksierin Obin Mishel nga Uganda. Boksieri

“Gjocaj Promotion” pas Labinot Xhoxhaj dhe Edmond Zefi po nxer ne siperfaqe edhe nje bokser te talentuar I cili po rendit fitoret ne arenen nderkombtare ne boksin profesionist. Behet fjale per Elbasan Hajzeraj I cili edhe ne ndeshjen e dyte

Me 12 shtator në sheshin “Skenderbeu” ne Tiranë do të zhvillohet një mega spektakël që asnjëherë më parë nuk është organizuar në Shqipëri në sportin e Muay Thait. Një koncept në mes sportit, artit dhe bamirësisë dhe gjithë kjo e

Edhe një sportiste me prejardhje kosovare po bën nam në shtetin helvetik, duke filluar me sukseset e saja ne sportin e karatesë ku është shpallë shumë herë kampione e Zvicrës por suksesi i saj nuk ka munguar as jashtë vendit.