Archive

Liridon Fazliu, djaloshi me prejardhje nga Vushtria por që jeton dhe vepron në Belgjikë më 9 tetor 2021 do të ketë ndeshjen e tij më të rëndësishme në karrierë pasi do ndeshet për titullin “Flemish Title” kurse kundërshtar i tij

Arber Bellegu me prejardhje nga Peja por qe jeton dhe vepron ne Gjermani ka arritur që këtë vit të fitoj 2 tituj World Boxing League dhe European Boxing League Junior European Championship. Ndeshjen e fundit ai e mposhti për titull

Erdonit Alija, një talent i ri në Muay Thai të shtunën do të debutoj në këtë sport në Winterthur të Zvicrës. Bëhet fjalë për djaloshin 14 vjeçar me prejardhje nga Ferizaj por që jeton dhe vepron në Zvicër. Ai me

Më 28 gusht ne “Zilbau Arena” në Winterthur te Zvicrës do të zhvillohet edicioni i 11 -të i ndeshjeve Bamirëse Ndërkombëtare (ICF) ku planifikohen te zhvillohen mbi 25 përballje nga klase te ndryshme ku nder ta ne ring do te

Më 28 gusht ne Winterthur te Zvicrës do të zhvillohet edicioni i 11 -të i ndeshjeve Bamirëse Ndërkombëtare (ICF) ku planifikohen te zhvillohen mbi 25 përballje nga klase te ndryshme kurse përballja kryesore e eventit do te jete ajo e

  Ish kampioni i Evropes ne boks dhe njohes i mire i sportit ne vend dhe jashte saj, Faton Salihu, nga dita e hene edhe zyrtarisht është zgjedhur si anëtar i Këshillit të Sportit pranë Agjencisë për rini dhe sport.

Gjate fundjaves ne Peje – Kosovë u zhvillua nje spektakel i boksit profesionsit e cila ishte e organizuar nga “Gjocaj Promotion” me Muharem Gjocaj dhe “Arenaring box Management Promotion” me Avdyl Salihu, si dhe mbështetje teknike te Federatës Profesionale te

  Të shtunën në Pejë do të zhvillohet një spektakël i boksit profesionst ku do të zhvillohen 11 përballje. Njëra prej ndeshjeve më interesante do jetë edhe përballja mes kosovarit që jeton dhe vepron në Gjermani, Shkelqim Ademaj dhe hungarezit

  Të shtunën në Peje do të zhvillohet një spektakel i boksit profesionist ku do të zhvillohen 12 ndeshje, kurse ajo kryesorja do te jete per titull bote UBO ne peshen Super Middle ku do ndeshet Kamer Maloku ndaj kroatit