Archive

Kampioni i botës në disa federate, Burim Aliu, po e shfrytëzon në mënyrën më të mirë pushimin veror edhe atë në vendlindjen e tij në Kërcove duke takuar familjar, miqtë e shokët por nuk po mund te harroj edhe palestrën

Njëri prej kikboksierëve më të mirë shqiptar, Muharrem Hasani, ka vendosur sërish që pushimet vjetore ti kaloi në bregdetin shqiptar. Pas një viti shumë te ngarkuar si ne aspektin fizik ashtu edhe psikik nga pandemia “Covid 19”, ai po shijon

Më 7 gusht 2021 në Pejë – Kosovë do të zhvillohet spektakli i dytë i boksit profesionist nën organizim të “Gjocaj Promotion” dhe “Arenaring box Management Promotion” si dhe mbështetje teknike te Federatës Profesionale te boksit kosovar si dhe klubit

  Arber Bellegu ka arritur fitoren e tij te peste ne boksin profesionist duke mposhtur kësaj radhe gjermanin Marcel Sobzak. “Nga fillimi i ndeshjes jam munduar ta mposhti kundërshtarin me ndërprerje kështu qe nga fillimi i raundit unë isha ne

  Muharrem Gjocaj, menaxheri i Labinot Xhoxhaj është shprehur shumë i kënaqur me boksierin e tij pas fitoret që arriti ne ndeshjen me hungarezin e fuqishëm Ferenc Urban duke e gjunjëzuar atë në raundin e 8. “Kjo është fitorja e

Boksieri Labinot Xhoxhaj me deklaratë të fuqishme, duke shprehur mirënjohje edhe për ish boksierin e gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj. “Puna dhe djersa ime më në fund u shpërblye. Një falënderim i shkon stafit tim dhe trajnerit Ramadan Millaku

Djaloshi me prejardhje nga Kavaja, Mitat Isteri, që jeton dhe vepron në Itali pas dy viteve pauze pritet ne shtator te rikthehet ringut ne nje ndeshje ne Zvicër. Ai tregon se për këtë përballje tani më ka filluar përgatitjet dhe