Archive

Labinot Xhoxhaj është duke i zhvilluar përgatitjet e fundit para ndeshjes me 10 korrik 2021 ne Zvicër ku do ndeshet ndaj Urban Ferenc, një boksier i fuqishëm i cili ne karrierë ka 7 fitore dhe 3 humbje. Labinoti  kryesisht ka

Më 10 korrik në “Villa Miami GlatfHof Shaffhauserstrasse” në GLATTBURGG  do të zhvillohet një mbrëmje e bukur e boksit profesionist ku do të paraqitet edhe kampioni Labinot Xhoxhaj i cili do të ndeshet ndaj hungarezit të fuqishëm Ferenc Urban i

Dy herë kampioni i Evropës në Muay Thai, Ervis Bici, me 26 qershor do të ngjitet sërish në ring, kësaj herë në bazën e tij në Triesta të Italisë ku do të ndeshet ndaj një kundërshtari mjaft të fuqishëm si

Trajneri i Mike Tyson ka konfirmuar se ata do të rikthehen në ring në muajin shtator. Legjenda 54-vjeçare bëri rikthimin e tij në boks në nëntor të vitit të kaluar, gjatë përballjes bamirëse me Roy Jones Jr. Ish kampioni i

Tyson Fury është duke u përgatitur shumë për trilogjinë ndaj Deontay Wilderit që zhvillohet në muajin korrik. Kampioni i peshave të rënda në wBC do të takohet me amerikanin më 24 korrik, aty ku do të përcaktohet përfundimisht se kujt

Më 15 qershor, boksieri britanik Tyson Fury dhe ai amerikan Deontay Wilder do të zhvillojnë një konferencë për mediat në Los Anxhelos, në prag të duelit të tretë mes tyre, që do të zhvillohet më 24 korrik, në Las Vegas.

Shefat Isufi, boksieri me prejardhje nga Tërnovci, më 21 maj të muajit të kaluar u përball kundër Ericles Torres Marinm, në Beograd të Serbisë. Në një intervistë të dhënë për “Kanalin 10”, 31 vjeçari foli rreth meçit, ndjenjave dhe përgatitjet

Florian Marku pritet që shumë shpejtë ta zbuloj kundërshtarin e radhës. Boksieri shqiptar përmes rrjeteve sociale ka treguar se është afër ta zyrtarizoj kundërshtarin – i cili nuk ka asnjë humbje. Gjatë një bisede që kishte IndeksOnline me promotorin e

Gjatë fundjavës në Aubsburg të Gjermanisë është zhvilluar një spektakël i boksit profesionist ku në ring ishin ngjitur edhe katër boksier shqiptar. Fati deshi që të gjithë të shënojnë suksese dhe kjo të përshëndetët nga afër edhe nga kampioni botëror

  Gjatë fundjavës në Shkup u zhvillua Kampionati individual i Maqedonisë së veriut, aktivitet ky me të cilën u paraqit me shumë suksese edhe KB ÇAIR që arritën të fitojnë 5 medalje, prej tyre tre të arta që i fituan: