Archive

Boksieri me prejardhje nga Kosova por qe jeton dhe vepron ne Gjermani, Kamer Maloku, gjate fundjaves kishte arritur fitoren e tij te 14-te ne boksin profesionist, kure viktima e tij e ardhshme ka qen boksieri me pervoje Obin Micheal nga

Gjatë kësaj fundjave në Lisbonë të Portugalisë do të zhvillohet Premier Liga botërore në Karate 1, e cila për momentin është Liga më e fuqishme në karate, duke marrë parasysh se pikët vlerësohen drejpërdrejt për në Lojërat Olimpike. Në këtë

Tashmë është konfirmuar se lufta për titullin e kampionit të unifikuar mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt do të zhvillohet në këtë erë. Dy kampionët britanikë ia arritën qëllimit që të zhvillojnë takimin mes tyre për të përcaktuar se kush

Andy Ruiz Jr duket në një gjendje të mrekullueshme para rikthimit të tij në ring më 1 maj. Në më pak se dy javë, “The Destroyer” do të takohet me Chris Arreolan, e që do të jetë hera e parë

Nokautimi i Kamaru Usman ndaj Jorge Masvidal në UFC 261 duket edhe më shkatërrues në xhirimin e ngadaltë. Në orët e para të mëngjesit, UFC mirëpriti tifozët përsëri në arenë për herë të parë në më shumë se një vit,

Një luftë fjalësh ka pasuar mes Conor McGregor dhe kampionit të peshave të lehta Kamaru Usman, me të parin që akuzon të dytin për kopjimin e stilit dhe personalitetit të tij. Ajo vjen nga pas nokautit brutal të Usman në

Grushtat e fuqishme te boksierit me preardhje nga Kosova, Kamer Maloku, ishin vendimtare qe kundershtari i tij nga Uganda, Obin Micheal te dorezoj ndeshjen para kohe. Keshtu ne raundin e trete pas dis goditjeve te Malokut, trajneri i ganezit dorezon

Shkelqim Ademaj, boksieri  me prejardhje nga Peja por qe jeton dhe vepron ne Gjermani, të shtunën do të zhvilloj ndeshjen  e tij të tetë në boksin profesionist, kurse kundërshtar i tij do jetë boksieri me përvojë nga Uganda, Hamza Wandera.

Boksieri tetovar, Lulzim Ismaili është shpallur kampion i Europës në boksin profesionist nga Federata WBF, pasi në spektaklin e boksit të mbajtur këtë fundjavë në Tetovë mposhti kundërshtarin Jasmin Dananoviç nga Bosnja dhe Hercegovina. Ismaili fitoi duelin ndaj boshnjakut, pasi

Boksier i mirenjohur shqiptar, Kamer Maloku, me 24.4.2021 ne Di Miceli Mobility, Oetigheim, Baden-Württemberg, Germany do te zhvilloj ndeshjen e tij te 16-të ne boksin profesionist, kurse kundershtar i tij do jete boksieri me preardhje nga Uganda por qe jeton