Archive

Shkelqim Ademaj, boksieri  me prejardhje nga Peja por qe jeton dhe vepron ne Gjermani, të shtunën do të zhvilloj ndeshjen  e tij të tetë në boksin profesionist, kurse kundërshtar i tij do jetë boksieri me përvojë nga Uganda, Hamza Wandera.

Boksieri tetovar, Lulzim Ismaili është shpallur kampion i Europës në boksin profesionist nga Federata WBF, pasi në spektaklin e boksit të mbajtur këtë fundjavë në Tetovë mposhti kundërshtarin Jasmin Dananoviç nga Bosnja dhe Hercegovina. Ismaili fitoi duelin ndaj boshnjakut, pasi

Boksier i mirenjohur shqiptar, Kamer Maloku, me 24.4.2021 ne Di Miceli Mobility, Oetigheim, Baden-Württemberg, Germany do te zhvilloj ndeshjen e tij te 16-të ne boksin profesionist, kurse kundershtar i tij do jete boksieri me preardhje nga Uganda por qe jeton

Conor McGregor ka thënë se është arritur marrëveshja për trilogjinë me Dustin Poirier dhe ka postuar një mesazh sfidues për tifozët e tij përpara kthimit të tij në UFC. Luftëtari irlandez do të rikthehet përsëri në oktogon për një ndeshje