Archive

Dardan Avdylaj, djaloshi me prejardhje nga Istogu por qe jeton dhe vepron në Wien, ka caktuar ndeshjen e tij te katërt ne boksin profesionist dhe e njejta do te zhvillohet me 24.4.2021 ne Baden-Württemberg, Gjermani ku promoter është boksieri shqiptar

Gjatë kësaj fundjave në Zagreb (Kroaci), në një takim pune u takuan drejtuesit e Federatave të Boksit të Evropës  Juglindore apo vendeve të dala nga ish Jugosllavia. Probleme më të mëdha për nisjen e garave kanë vendet e vogla si

Liridon Fazliu, boksieri nga Kosova por që jeton dhe vepron në Belgjikë gjatë fundjavës ka arritur edhe një fitore të madhe, kësaj radhe kundër ish nënkampionit të evropës në boksin amator, Georgy Andonov nga Bulgaria. Deri te triumfi Fazliu erdhi

Bashkëpunimi nē mes “Gjocaj Promotion” dhe “ArenaRing Management Promotion” po vazhdon edhe sivjet, por tani me një gala mbrëmje të madhe në Boksin Profesionist, spektakël ky qe do të zhvillohet me 7 Gusht në qytetin e bukur te Pejës. Organizator

Pejani qe jeton dhe vepron në Gjermani, Arber Bellegu, po shënon rekorde në boksin profesionist pasi ai vetëm për katër muaj ka arrit të shënoj po aq fitore. Triumfi i fundit i tij ishte në këtë fundjave kur arriti ta

Boksieri i “Gjocaj Promotion”, Edmond Zefi gjatë fundjavës në Çeki ka arrit fitoren e tij të tetë në boksin profesionist, kurse viktima e tij kësaj radhe ishte boshnjaku Jasmin Dananovic (16.16.2) të cilin e mposhti me ndërprerje në raundin e