Archive

WBO urdhëron Usyk të duelojë ndaj Joe Joyce për titullin e përkohshëm! WBO (World Boxing Organization) ka urdhëruar boksierin ukrainas Oleksandr Usyk të duelojë ndaj britanikut Joe Joyce, sfidë që do të jetë e vlefshme për titullin e përkohshëm të

Arber Bellegu, boksieri me prejardhje nga Peja por qe jeton dhe vepron ne Gjermani ka arritur edhe një fitore në boksin profesionist (GBA). Ai gjate fundjavës me TKO mposhti gjermanin Reda Amine me TKO qysh ne raundin e parë. Bellegu

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka pranuar se ka nisur nga puna për të organizuar një tjetër duel mes Conor McGregor dhe Dustin Poirier. Dy ikonat e arteve marciale mikse u përbvallën mes tyre një muaj më parë, në eventin

Floyd Mayweather është zotuar që të zhvillojë tri meçe në kuadër të vitit 2021 që do të jetë duele luksoze përballë emrave të famshëm. Kampioni i pesëfishtë botëror ka folur për mundësinë e përballje me dy vëllezërit, Logan Paul dhe

Task Forca e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (KON), e ngarkuar për zhvillimin e garave kualifikuese të boksit për Lojërat Olimpike Tokio 2020, ka bërë të ditur se ka anuluar turneun kualifikues olimpik botëror, të paraparë të mbahej në muajin qershor në

Me 20 mars në Luksemburg do të zhvillohet një aktivitet i madh I boksit profesionist ku janë parapa të zhvillohen 20 ndeshje, ku edhe kësaj radhe në këtë eveniment Matchmaker është caktuar Avdyl Salihu. Nga boksierat shqiptar në ring do

Arbër Bellegu, djaloshi me prejardhje nga Peja por që jeton dhe vepron në Gjermani, gjatë fundjavës ka shënuar fitoren e tij të dytë në boksin profesionist. Viktikë e radhës ishte Sandro Laurent Mecani qe e mposhti me TKO. Me këtë

Gjatë fundjavës në Gjermani është zhvilluar një eveniment i mbyllur i boksit profesionist ku pas dy viteve me sukses në ring u rikthye, Edison Demaj duke mposht kështu me ndërprerje ne raundin e trete gjermanin Christian Dulz (6.16.0). Me këtë