Archive

Boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Gjermani e ka pritur me emocione te mëdha triumfin e fundit ne Bruksel kundër Istvan Kiss sepse pandemia i ka pamundësuar që mos te ketë ndeshje për 1 vit

Ish boksieri i mirënjohur i gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj, ndryshe promotor si dhe menaxher i boksierit të talentuar Edmond Zefi ka shpalosur fjalë miradije për boksierin e tij në prag të ndeshjes së tij të tetë në

Evenimenti i madh i boksit profesionist që u zhvillua në fundjave ne Bruksel të Belgjikës ka qen shumë i suksesshëm për boksieret shqiptar Kamer Maloku, Liridon Fazliu dhe Aleksander Kallashi. Ky i fundit i cili është boksier i “ArenaRing Management

Me 23.1.2021 ne Bruksel të Belgjikës do të zhvillohet një eveniment i madh i boksit profesionist ku ne program janë parapa të zhvillohet 11 ndeshje, ku në një ndër tyre do të paraqitet edhe kampioni shqiptar, Kamer Maloku (rekord 12.2.0)

Gjate vikendit filluan garat në boks sipas kalendarit të garave të FboxK ku klubi i boksit “Gollaku” organizoi turneun e –VI- ndërkombëtar “Ismet Asllani – Prapashtica”. Rezultatet: 1.36kg. Klodian Brahimi k.b.”Gollaku”-Albion Veliu k.b.”S.Salihu” Shtime 1:1 2.38kg.Dasant Ahmeti Kosovë -Stinen Xixi

Kanë mbetur vetëm edhe 11 ditë kur ish kikoboksieri i njohur shqiptar, Aleksander Kallashi, do të debutoj në ringun profesionist edhe atë në Bruksel të Belgjikës. Kundërshtari i tij është Laszlo Fekete nga Hungaria, një boksier me përvojë i cili

Michael Obin (Sweden)

Size: 1.79 Age: 35 Record: 5.9.0 Weight: Middle Boxrec: https://boxrec.com/en/proboxer/552831 Licence: Uganda Manager: Avdyl Salihu Mob: +38971367144  

Me 23 janar ne Bruksel të Belgjikës do të zhvillohet spektakël i boksit profesionist ku do të jenë mbi 10 ndeshje profesionale ku njëra prej tyre është edhe dueli shumë interesantë në mes boksierit kosovar që jeton dhe vepron në

Anthony Joshua kundër Tyson Furyt pritet të ketë vëmendjen më të madhe për vitin 2021, në rast se arrihet marrëveshja zyrtare që të boksojnë mes tyre. Ekspertët e boksit kanë analizuar të dy boksierët dhe se kund mund të triumfojë

Anthony Joshua dhe Tyson Fury e mbyllën vitin si kampion të boksit në vitin 2020 mesë shumë sfidash të krijuara nga COVID-19. AJ fillimisht ishte në pozitë jo edhe aq të mirë në fund të vitit 2019, pasi i humbi