Archive

Ka përfunduar me plot suksese evenimenti i boksit profesionist “Kosovo Fight Night” që u zhvillua në fundjavë në Pejë ku për herë të parë në Kosovë pati tre ndeshje për tituj botëror dhe kjo u bë e mundshme duke ju

Kane perfunduar me sukseset matjet zyrtare per evinimentin e madh te boksit profesionist qe do të zhvillohet te dielen ne palestren “Karagaci” ne Peje. Labinot Xhoxhaj pesha e tij ishte 97 kg, kurse kundershtari i tij Tomas Lodi nga Hungaria

Mike Tyson dhe Roy Jones Jr dhuruan spektakël në përballjen e tyre që e zhvilluan muajin e kaluar në Los Angeles. Dyshja u rikthyen në ring për të zhvilluar duelin që u dedikua për bamirësi, mirëpo fansat ishin të kënaqur

Tyson Fury ka thënë se ai kishte planifikuar që të takonte Papën dhe Donald Trumpin në këtë vit – mirëpo planet e tij u shkatërruar nga coronavirusi. Nokauti ndaj Deontay Wilderit, kishte bërë që Gypsy King të fitonte titullin WBC

Florian Marku ka zyrtarizuar një meç të ri, teksa boksieri shqiptar dhe Rylan Charlton do të përballen me 30 janar. Dueli do të transmetohet direkt në Sky Sports. Marku, me bilanc prej shtatë fitoreve, asnjë humbje dhe një barazim, pesë

Boksieri luftarak Edmond Zefi të dielën në Pejë do të luftoj për titullin e tij të parë në karrierë atë të UBF International, kurse kundërshtar i tij është hungarezi Zoltan Szabo i cili ka rekord prej 27.24.0. Duhet cekur se

  Kanë mbetur vetëm edhe gjashtë ditë kur boksieri kosovar që jeton dhe vepron në Zvicër, Labinot Xhoxhaj do të ngjitet në ring për të luftuar për titullin e tij të parë në karrierë Intercontinental, kurse kundërshtar i tij do

Bujar Tahiri gjatë fundjavës ka arritur fitoren e tij të shtatë në boksin profesionist mirëpo edhe më të vlefshmen pasi mposhti një boksier shumë me përvojë Giusepe Lauri me rekord 56.21.0. Qysh nga fillimi ndeshjes boksieri kosovar u tregua se

Të shtunën në Hamburg do të zhvillohet një spektakël I madh I boksit profesionist ku do paraqitet edhe një boksier shqiptar. Bëhet fjalë për kosovarin, Bujar Tahiri (6.0.0) I cili do të zhvilloj ndeshjen e tij të shtatë , mirëpo

Kampioni në Muay Thai, Luan Rudaj, tani më ka treguar fuqinë e tij në ring duke u stolisur me shumë tituj botëror, mirëpo ai me insistim të portalit për sporte luftarake “ArenaRing” ka zbuluar se ai ka 5 vite që