Archive

Sportistët shqiptarë të Kosovës treguan veten në vitet e 90-ta, sikur të ishin luftëtarë të vijës së frontit, i rezistuan regjimit kriminal serb. Të jesh sportist në vitet e 90-ta (1991-+1999), ka qenë punë e madhe sepse çdo ditë je

Sportet luftarake si të gjitha sportet tjera në Kosovë, u ballafaquan me  telashe të mëdha në vitet e 90-ta (1991-1999), duke u përballur me dhunën e shfrenuar të regjimit kriminal serb. Sportistët shqiptarë, u bashkuan në një front të përbashkët,

Nga 25 nëntor deri më 2 dhjetor në Sofje, Bullgari, do të mbahet Kampionati Evropian i boksit për Kadet, ku Maqedonia e Veriut do të performojë me katër boksier: Petar Arsovski – 46 kg, Enis Aliu – 54 kg, Beqir

  Ilir Zeneli, boksieri i “ArenaRing Box Management” gjate fundjaves ka shenuar edhe fitoren e tij te dyte ne boksin profesionist kurse viktima e tij ka qen serish nje serb, Antonio Zovak qe e mposhti me nderprerje ne raundin e

Federata e boksit e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për organizimin e turneut ndërkombëtar në boks “Adem Jashari” që do të mbahet me 21- 22 nëntor. Deri me tani konfirmimin e kanë bërë 6 shtete: Bullgaria, Zvicra, Sllovakia, Maqedonia,

Kampioni i botës ne disa versione në Muay Thai, Luan Rudaj, i cili me prejardhje është nga Malisheva, por që jeton dhe vepron në Zvicër para disa muajve i është ofruar një mundësi e madhe për të luftuar në vitin

Boksieri i reprezentacionit te Maqedonisë së veriut, Ardian Azemi ka siguruar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për të Rinj (17 dhe 18) në Budva, Mali i Zi, pasi mposhti Duje Gacina të Kroacisë në çerekfinale me një vendim unanim

Ilir Zeneli, boksieri i “Management Promotion – ArenaRing” me 21.11.2020 do te zhvilloj ndeshjen e tij te dytē nē boksin profesionist, kurse kundërshtar i tij do jetē kroati Antonio Zovak i cili në karrierën e tij ka zhvilluar pesë ndeshje

Size: 1.69 Age: 31. Record: 11.0.1 Weight: Welter Boxrec: https://boxrec.com/en/proboxer/763814 Licence: BDB  

  Sot  në MKRS Kryeministri Avdullah Hoti  mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të kontratave mes MKRS-së dhe 38 Federatave Sportive të Kosovës, për ndarjen e mjeteve financiare nga fondi për mbështetjen e sportit në kohë të pandemisë të Qeverisë