Archive

  Boksi Profesional po goditet serish me një grusht të fuqishëm nga Pandemia botërore “Covid 19” pasi shumë shtete po japin urdhër për mbylljen e palestrave si dhe organizimeve me publik. Ky urdhër po ndikon psiqikisht, fizikisht por besa edhe

Reagon Jon Jones

Jon Jones e ka kritikuar UFC-në që ka publikuar listën ku tregohet se Khabib Nurmagomedov është tani më i miri në kategorinë kile për kile. Ylli dagestanez i kishte kërkuar UFC-së që të vendosnin atë në vendin e parë, pas

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka arritur në Sochi të Rusisë, ku të shtunën (31 tetor) do ta zhvillojë duelin përballë Murat Gassiev. Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, 43-vjeçari ka bërë të ditur se është pritur mirë në aeroport, ku kishte

Dueli i parë mes boksierëve britanikë Anthony Joshua dhe Tyson Fury do të zhvillohet në maj ose qershor të vitit tjetër. Lajmin e konfirmoi promotori i boksit Eddie Hearn, njëkohësisht menaxheri i Joshua. Ndërsa dueli i dytë mes dy kampionëve

Sportistët gjatë formimit të karrierës së tyre gjithnjë ballafaqohen me shume të papritura gjate përgatitjeve, duke filluar nga motivimi, lëndimet si dhe situata të ndryshme ku shpesh herë nëse psiqikisht nuk je i vendosur mund edhe të dështoj ndeshja e

Boksieri shqiptar Egzon Maliqaj (8-0-1, 6 KO) ka shënuar fitoren e 8-të në karrierë në boksin profesional. Me TKO, në raundin e 7-të, boksieri Maliqaj mposhti serbin Sladjan Dragisic (5-21-2, 3 KO). Ndeshja u zhvillua në Sissach të Basel-it dhe

Khabib Nurmagomedov ka arritur një tjetër fitore në karrierën e tij në UFC. Sportisti i arteve të përziera ka mposhtur amerikanin Justin Gaethje për ta rikthyer titullin si kampion bote në UFC. Menjëherë pas meçit të fituar Khabib befasoi gjithë

Mike Tyson është hapur për jetën e tij në dokumentarin e realizuar nga Netflix, që e përshkruante si kampionin e botës për pesha të rënda. Ai tashmë është duke u trajnuar nga Rafael Cordeiro, për ndeshjen e radhës për filmin

  Shqiponja shqiptare ne MuayThai, Ervis Bici, ka arritur te rrikthehet ne menyren me te mire ne ring pas 1 viti duke e mposht italianin Samuel di Paolo. Kjo ndeshje e cila u zhvillua ne Triiesta te Italise ishte e

Nënkryetari i Federatës së boksit të Maqedonisë dhe ish-kampioni europian për kadet, Faton Salihu, i është gëzuar shumë suksesit të Robin Krasniqit, i cili të shtunën në mbrëmje me nokaut në raundin e tretë mposhti gjermanin, Dominik Boesel. Salihu tha