Archive

Edmond Zefi, boksier profesionist që e menaxhon menaxheri i njohur shqiptar, Muharrem Gjocaj, ka arritur edhe një fitore në boksin profesionist i gjashti me radhë. Kësaj radhe viktimë e tij ka qen boksieri me prejardhje nga Mongolia, Bazargur Jugder qe

Floyd Mayweather është në bisedime me youtuberin e famshëm Logan Paul për të zhvilluar një meç, sipas asaj që bën të ditur Viddal Riley. Riley është boksier britanik që pritet të nënshkruajë me Mayweather Promotion, derisa po stërvitet nga gjyshi

Conor McGregor ka lëshuar një njoftim bombë, duke bërë të ditur se do të rikthehet nga pensionimi për t’u përballur me Manny Paccquiao. Irlandezi kishte debutuar në boks në përballjen me Floyd Mayweather në Las Vegas në vitin 2017, derisa

Njëri nga meçet më të mira në MMA është zhvilluar mbrëmë, ku përballë njëri tjetrit ishin dy luftëtarë të pamposhtur. Israel Adesanya deri më tani kishte një rekord prej 19 fitoreve dhe asnjë humbje, ndërsa kundërshtari i tij Paulo Costa

Mike Tyson ka rrëfyer se e kishte lënë shtatzënë një punonjëse burgu, derisa po e vuante dënimin për përdhunim. Legjenda e boksit ishte burgosur në vitin 1992 pasi ishte shpallur fajtor për përdhunim në Indiana. Mirëpo, ishte lëshuar në vitin

Edmond Zefi, boksier profesionist që e menaxhon menaxheri i njohur shqiptar, Muharrem Gjocaj më 25 shtator, nesër, në Ustí Nad Labem në Çeki do të zhvilloj ndeshjen e tij të ardhshme, kurse kundërshtar i tij do të jetë boksieri me

  Kasim Gashi, boksieri i cili asnjëherë nuk dorëzohet më 3 tetor në Plodvid të Bulgarisë do të ketë ndeshjen më të rëndësishme në karrierë duke u ndesh me boksierin e njohur botëror i 15-ti në rank listën botërore, Martin

Djaloshi i artë i cili jeton dhe vepron në Zvicër por që ka prejardhje nga Malisheva, i është ofruar edhe një mundësi e madhe për të luftuar për 2 tituj botëror pas atij që fitoj vitin e kaluar në “IPCC

Me rastin e ditës së pavarësisë së vendit, në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut u shpërndanë çmimet tradicionale “8 shtatori”, me të cilat iu dhanë mirënjohje sportistëve, trajnerëve dhe punëtorëve në fushën e sportit. Çmimi për vepër jetësore

Revanshi i shumëpritur mes Nate Diaz dhe Jorge Mosvidal, dy prej yjeve të arteve marciale mikse, pritet të zhvillohet në eventin UFC-256, që do të zhvillohet më 12 dhjetor. Lajmi ende nuk është zyrtar, por Dana White, presidenti i UFC-së,