Archive

WWE kishte filluar në dhjetor të vitit 1997 dhe përfundoi në maj të 2022. Gjatë atij rrugëtimi, ky sport arriti që të fitojë simpatinë e shumë fansave. Shumë yje të SmackDown dhuruan spektakël me lëvizjet e tyre dhe kanë arritur

Stipe Miocic e vuri në lojë titullin e UFC-së në kategorinë e peshave të rënda në kuadër të evenimentit ‘UFC 252’, kundër rivalit Daniel Cormier, por sa është pasuria e yllit të MMA? Përfitimet e 38-vjeçarit kanë qenë në rritje

Anthony Joshua dhe Tyson Fury pritet ta zhvillojnë duelin për titullin e kampionit të padiskutueshëm botëror në kategorinë e peshave të rënda në vitin e ardhshëm. Sipas kampionit të WBA, WBO dhe IBF, atij do t’i nevojiteshin vetëm gjashtë raunde

Luftëtarit shqiptar, Ramiz Brahimaj, pritet që më në fund t’i plotësohet ëndrra për debutim në UFC, serinë më të madhe të Arteve Marciale të Përziera (MMA). Brahimaj ishte dashur të debutonte në qershor, por UFC-ja kishte anuluar luftën e tij shkaku

Federata e Boksit të Maqedonisë ka dhuruar pajisje sportive për 27 klube që janë anëtare aktive të Federatës. Sipas nënkryetarit të Federatës së boksit të Maqedonisë, Faton Salihu, ky paket përbëhet nga thasë, doreza stërvitore, pezullime, mbrojtëse gome për dhemb,

Kampioni i botes ne GBC, Sherif Morina më 28 nentor ne Gjermani do të zhvilloj ndeshjen e tij të 13-tw në boksin profesionist. Kundërshtari ende nuk është caktuar mirëpo pritet që emri i tij të publikohet shumë shpejt pasi ende

Anthony Joshua i është nënshtruar edhe një herë terapisë me kupa (të njohur si hixhame) para duelit ndaj Kubrat Pulev, ndërkohë që Tyson Fury i ka bërë sërish ftesë për t’u ndeshur. Dy boksierët britanikë kanë thënë se kanë arritur

Flaka Olimpike do të ekspozohet së shpejti në Tokio, njoftuan organizatorët e Lojërave Olimpike, pesë muaj pas shtyrjes së tyre për shkak të pandemisë së koronavirusit. Flaka, e ndezur në Greqi dhe më pas mbërritur në Japoni në muajin mars,

Ish kampioni i botës në Kikboks, Azem Maksutaj ka kërkuar mbështetje maksimale nga fansat dhe shqiptarët kudo që janë duke shpërnda faqen e tij në facebook si dhe ne Instagram me te vetmin qëllim që të mbledh sa më shumë

UFC do të mbajë shumë gjatë në mend vitin 2020, pas krizës së shkaktuar nga coronavirusi në fillim të këtij viti. Fitorja e Stipe Miocic naj Daniel Cormier në javën e kaluar ka ngjallur apetitet e mëdha të presidentit të