Archive

Size: 1.68 Age: 29 Record: 2.20.0 Weight: Welter Boxrec: https://boxrec.com/en/box-pro/685615 Licence: Croatia Manager: Avdyl Salihu Mob: +38971367144

Evander Holyfield është parë në palestër së bashku me Wladimir Klitchkon, derisa veterani po përgatitet për t’u rikthyer në ring. Legjenda ukrainase ka shkuar në kampin stërvitor që t’i ndihmojë atij që të arrijë potencialin më të lartë në trilogjinë

Ylli i UFC-së, Kbabib Nurmagomedov nuk do të tërhiqet nga Artet Marciale të Përziera (MMA), ndonëse ka pasur raportime se do të bëjë këtë. Nurmagomedov do të luftojë ndaj Justin Gaethje para fundit të këtij viti. Menaxheri i Khabibit të

Seleksionuesi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka thënë se po vazhdohen të vendosen barriera ndaj Kosovës. Ai ka thënë fakt për këtë është se shumë shtete evropiane nuk po i pranojnë testimet për COVID-19 që po bëhen në Kosovë.

Anderson Silva është rikthyer sërish në stërvitje pas operacionit që kishte në gju. Legjenda braziliane kishte një ndërhyrje në muajin maj, mirëpo që do të rikthehet për t’i kompletuar dy përballjet e tij që i ka në kontratë me UFC-n.

Kampioni i peshës së mesme të lehtë në UFC, Kamaru Usman ka pësuar të vetmen humbje në MMA në përballjen e dytë të tij profesionale në karrierë. Ylli 33-vjeçar ka arritur të dominojë më pas në UFC, duke vënë 15

Turneu ndërkombëtar i boksit “Lah Nimani” është shtyrë pas vendimit të marrë nga Qeveria e Kosovës për të pezulluar aktivitetit sportive në ambiente të mbyllura. Nga Federata e Boksit të Kosovës është njoftuar se turneu është shtyrë në afat të

Ekipi i xhudos i Kosovës është testuar për COVID-19 dje dhe të gjithë kanë rezultuar negativë. Lajmin e ka kumtuar trajneri i përfaqësueses së Kosovës në xhudo Driton Kuka. Ekipi ka udhëtuar në Poreç të Kroacisë në stërvitje të përbashkëta

Arben Shemallari, boksieri profesionist i “ArenaRing BoxPromotion” me 18 korrik në Wiesbaden të Gjermanisë do të zhvilloj ndeshjen e tij më të rëndësishme në karrierë duke luftuar kështu  për dy tituj evropian, atë të UBF dhe GBU, kurse kundërshtari i

Reprezentacioni i Maqedonisë së veriut,  i udhëhequr nga trajneri Lulzim Vrenezi dhe ndihmësi i tij Davor Tasev, kanë përfunduar me përgatitjet për Kampionatin Evropian (KE) në Shkup këtë vit (19-25 tetor). “Ne kemi përfunduar me sukses përgatitjet, të cilat për