Archive

Tyson Fury po planifikon që të zhvillojë përballje më fitimprurëse në histori të boksit, derisa kontratës aktuale me Top Rank në vlerë prej 80 milionë funte po i vije fundi. The Gypsy King është aktualisht kampion i peshave të rënda

Anthony Joshua do të urrente promovuesin Eddie Hearn po t’i tregonte atij arsyet e vërteta për humbjen ndaj Andy Ruizit. Boksieri britanik ishte rrëzuar katër herë në ring dhe kishte pësuar humbjen e parë në karrierë, në meçin që përfundoi

Legjenda e boksit Floyd Mayweather ka ofruar të mbulojë koston e funeralit të George Floydit, afro-amerikanin 46-vjeçar që vdiq gjatë në paraburgim të policisë së Minneapolisit. Vdekja e Floydit shkaku i dhunës së policisë ka nxitur protesta në gjithë SHBA-në.

Pas 1 viti e gjysmë në ring po kthehet kampioni i cili është i etur pas fitoreve të reja. Bëhët fjalë për për Edison Demaj një djalosh i cili me prejardhje është nga Jablanica e madhe e Pejës por i