Archive

Boksi është rikthyer në Las Vegas të martën mbrëma për herë të parë që kur është përhapur pandemia e koronavirusit. Mirëpo, mbrëmja është mbajtur pa shikues dhe pamja ishte më ndryshe nga ajo që jemi mësuar ta shohim, shkruan BBC.

Dy kampionët e botës në peshën e rëndë në boks, britanikët Anthony Joshua e Tyson Fury, janë pajtuar për kushtet financiare për një marrëveshje për dy meçe, ka njoftuar promotori i Joshuas, Eddie Hearn, të mërkurën. Joshua është kampion i

Boksieri legjendar i peshës së rëndë Mike Tyson raportohet se ka refuzuar një ofertë prej 18 milionë dollarë për t’u përballur me legjendën e MMA-t, Wanderlei Silva, në një meç në boks pa doreza, shkruan “The Sun”. Tyson së fundi

Ish-kampioni i UFC-së në peshat e lehta, Tito Ortiz, ka zbuluar se është kontaktuar për t’u përballur me Mike Tysonin, derisa ka thënë se mezi pret që të ballafaqohet me të. 53-vjeçari Tyson ka befasuar tifozët e tij me transformimin

  Pandemia që e ka goditur botën ka ndikuar shumë edhe në sport duke i pamundësuar të njëjtit të ushtrojnë dhe të përgatiten për përballjet që i presin. I njëjti rast ka qen edhe me boksierin profesionist që jeton dhe

Boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën e rëndë (kategoria WBC) u shpreh se nuk do të paguajë asnjë qindarkë në llogarinë e Deontay Wilder për të evituar një sfidë të tretë ndaj amerikanit. Mediat amerikane shprehen se Wilder

Floyd Mayweather ka nxitur thashetheme se është duke u përgatitur për t’u rikthyer në ring, pasi është parë duke bërë sparing me Devin Haney në orën 4:00 të mëngjesit. Kampioni i peshave të lehta në WBC, Devin Haney, së fundmi

BoxRec ka publikuar një listë me dhjetë boksierët më të mirë të të gjitha kohërave, por Mike Tyson ka dështuar të jetë pjesë e saj edhe pse ka shumë të arritura. Floyd Mayweather është përzgjedhur si më i miri i të

Antonina Shevchenko ka publikuar fotografi në Instagram që tregojnë shenjat në fytyrë pas humbjes nga Katlyn Chookagian në duelin e UFC-së në Las Vegas. 35-vjeçarja humbi në kategorinë shumë të lehtë me vendim unanim të gjyqtarëve, pasi kishte humbur në

Jon Jones ka bërë të ditur se ai do të qëndrojë pa e mbrojtur titullin e tij për një kohë, derisa lufta verbale me presidentin e UFC, Dana White eskaloi edhe një herë. Rapotet mes dyshes Jones dhe Wihte u